احراز هویت بایومتریک

احراز هویت بایومتریک

باتوجه به عزم جهانی برای تحقق بانکداری الکترونیک و البته همگامی بانک های ایرانی با این حرکت جهانی، جایگاه اهراز هویت از اهمیت شایانی برخوردار است.

از طرفی جایگاه مشتری و تکریم وی نیز بعنوان اولویت های هر بانکی تلقی میگردد و همواره سعی در افزایش رضایت مشتریان می نمایند.

از جمله مباحث مهم که در صنعت بانکداری الکترونیک به آن پرداخته شده است ، بحث شناسایی مشتری با استفاده از خصیصه های بایومتریک انسانی میباشد و به این دلیل که شناسایی بایومتریک مشتری منجر به افزایش امنیت و افزایش رفاه حال مشتری در فرایند بانکداری میگردد، این مقوله اهمیت بسزایی پیدا کرده است.

اصولا شناسایی بایومتریک به 3 روش زیر انجام میپذیرد:

1. تشخیص و شناسایی از روی اثر انگشت

2. تشخیص و شناسایی از روی چهره

3. تشخیص و شناسایی از روی عنبیه

مزایای احراز هویت بایومتریک مشتریان:

1. عدم نیاز به استعلام کارت شناسایی

2. عدم نیاز به ارائه کارت شناسایی در کلیه عملیات بانکی

3. افزایش سرعت در عملیات بانکداری

4. امکان احراز هویت از راه دور

5. ثبت سابقه خدمات ارائه شده به مشتری بصورت یکپارچه

شرکت طرح و پردازش غدیر طی سنوات گذشته مفتخر به اجرای چند  پروژه موفق در سطح کشور در این حوزه بوده است. از جمله مهمترین این پروژه ها میتوان به پروژه بانک پاسارگاد بعنوان بانک پیشرو در استفاده و بکارگیری از این تکنولوژی برای شناخت و ثبت امضای دیجیتال مشتریان اشاره نمود.

جهت مشاهده دستگاه های اینجا کلیک کنید.

این اين سيستم با مشخص كردن محل هاي سركشي، ترتيب سركشي به اين محلها وثبت سركشي هاي انجام شده، علاوه بر ايجاد گزارش ازجزييات سركشي هر يك از افراد، گزارش ميزان بي نظمي كاري هر يك از وكم  افراد در عمليات گشت زني را ايجاد مينمايد.